PDF formatında oku

DÜNDEN BUGÜNE, 2019 ve 2020 YILLARINDA NELER OLDU?

Mine Güven

 

TKCV Olağan Genel Kurulu

20 Ocak 2019  tarihinde Vakımız binasında, yeterli sayıda vakıf üyelerimizin  „Türk Karaciğer Vakfı Olağan Genel Kurulu“ yapıldı. Divan başkanı üyemiz Recep Büyükkılıç, yardımcıları olarak üyemiz Hakim Polat, ve üyemiz İTÜ okutman Barbaros Akkurt divan katibi görevini üstlendiler. Faaliyet raporu, mali rapor, denetim raporu, tahmini bütçe oybiirliği ile onaylandı. Seviyeli ve neşeli bir ortamda gerçekleştirilen toplantıda yeni dönemle ilgili üyelerin istekleri, önerileri, dilek ve temannileri not edildi. Seçimlerde mevcut yönetim kurulu bir yıl daha yetkili kılındı. 

07 02 01 07 02 02
 Divan Heyeti  Yönetim Kurulu üyeleri

Aynı gün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında da görev dağılımı yapılmıştır;

Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu Başkan, Dr.Necmi Sınanmış 2.Başkan,

Diğer Üyeler; Prof.Dr.Levent Erdem, Uz.Dr. Koray Tuncer, Dr.Karabet Yayla, Dr.Hilal Ünalmış Duda ( Uluslararası ilişkiler ), Dr.Emre Ertan ( Hukuk ) seçilmişlerdir. Yönetim kurulu adına sevgi ve saygılarımızla...

07 02 03

07 02 04   

20 Şubat 2019  tarihinde, vakfımızın kurucusu ve vefatına kadar da onursal başkanımız olarak bize her türlü desteğine devam eden, ülkemizde  ve bölgemizde Hepatoloji'nin kurulması ve gelişmesinde büyük emeği geçen, öncülük eden,  bitmeyen enerjisi ile binlerce öğrenci ve onlarca akademisyen yetiştiren Prof. Dr. Muzaffer Gürakar'ı vefatının 5. yılında  mezarı başında, ailesi, üyelerimiz ve diğer katılalar  ile birlikte andık. Ruhu şad, mekanı cennet olsun...

 

28-30 Mart 2019-18. İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Gastroenterohepatoloji Günleri:

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenterohepatoloji Bilim Dalı'nın 2001 yılından bu yana her yıl düzenlediği, bu sene 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında Renaissance Polat Hotel Yeşilyurt-İstanbul’da gerçekleştirilen kongreye Türk Karaciğer Vakfı standı açarak katıldık. Başkanımız Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu’nun konuşması ve yönetim kurulu üyemiz  Uzm. Dr. Koray Tuncer'in sunumu ile katılım sağladık. Yoğun katılımın gözlendiği kongrede dergilerimizi ve diğer basılı ürünlerimizi dağıttık ve vakfımız hakkında standımızı ziyaret eden hekimleri ve ilaç firması elemanlarını bilgilendirdik…

07 02 05  07 02 06 

 

Nisanda Kadıköydeyiz,

 3 Nisan 2019  tarihinde Kadıköy Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu önderliğinde, paydaş derneğimiz HepYaşam Derneği ile ortaklaşa, Bariş Manço Kültür Merkezi'nde „Sık Görülen Karaciğer Hastalıkları“  konusunda son derece yararlı ve etkili bilgilendirme yapılmıştır. Dr.Hilal Ünalmış Duda ve Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu’nun konuşmacı olduğu bu aktivitede oldukça ilgili katılımcılar salonu doldurmuş olup, özellikle soru-cevap bölümü ile  herkesin çok yararlandığı mediko-sosyal bir toplantı  gerçekleştirilmiştir.  Konuşmacılara ve tüm katılımcılarımıza ve Kadıköy Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Hacer Keskin'e teşekkür ederiz.

07 02 07   07 02 08

 

7 Nisan 2019  Kadıköy Belediyesi Sağlık Şenliği, Özgürlük Parkı, Göztepe…

07 02 09  07 02 10 
 07 02 11  

Kadıköy Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu öncülüğünde Dünya Sağlık Günü kapsamında sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla gerçekleşen, 3.Kadıköy Sağlık Şenliğine katıldık. Başkanımız Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu standımızda karaciğer hastalıkları hakkında bilgi verildi. Organizasyonu yapan Kadıköy Kent Konseyi'ne ve  Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Hacer Keskin‘e teşekkür ederiz. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı standımızı ziyaret ederek hocamızla görüştü. Vakfımıza destek sözü verdi.   

 

Bu kez Uluslararası bir aktivite; ELPA@home İstanbul

24-25 Haziran 20019- tarihlerinde, HepYaşam (Hepatitle Yaşam Derneği) ile ELPA (Avrupa Karaciğer Hastaları Derneği ) birlikte, İstanbul'da ELPA@Home toplantısını düzenledi.  ELPA'nın başlattığı program çerçevesinde ülkelerde hepatitle ilgili sivil toplum örgütleri, kanun yapıcılar ve doktorlar bir araya gelip durum saptaması yapıyorlar ve hepatiti yok etme yollarını birlikte arıyorlar. Vakıf olarak, başkanımız Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu ve yönetim kurulu üyemiz Prof.Dr.Levent Erdem konuşmacı olarak katıldıkları toplantıda,  “Hepatiti Önleme ve Kontrol Programı” üzerinde konuşulup tartışılarak, "daha iyiye nasıl ulaşılır" sonucuna varılmaya çalışıldı.

07 02 12 
ELPA İstanbul toplantısına katılan Türk Karaciğer Vakfı üyelerinden bir grup…
 07 02 13
TKCV Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu soruları cevaplıyor.

 

28 Temmuz 2019 Dünya Hepatit Günü:

Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Dünya Hepatit Günü" olarak belirlenen 28 Temmuz’da İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi'nin sağladığı mekan ve olanaklarla, Kadıköy İskele Meydanında karaciğer alanında faliyet gösteren 4 sivil toplum kuruluşu ( TKCV-TKAD-VHSD-HepYaşam ) ile birlikte, toplumun her kesimine ulaşmaya ve viral hepatitler konusunda bilgilendirme ve farkındalık oluşturma aktivitelerinde bulunduk. Yüzlerce broşür dağıtıldı. Kurulan bilgilendirme çadırı çok ilgi gördü, Başta Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu, Prof.Dr.Fehmi Tabak,  Prof.Dr.Fulya Günşar ve sosyal konularda Dr.Hilal Ünalmış Duda olmak üzere hepatitle ilgili dökümanlar eşliğinde hastalığının önemi, korunma yolları ve tedavisi hakkında her ziyaretçiye bilgiler verildi.

 07 02 14  07 02 15
 07 02 16  07 02 17

Bize destek olan diğer hasta derneklerine, meslektaşlarımıza, gönüllülerimize, yönetim kurulu üyelerimize, ilaç firmalarına, İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ve Kadıköy Belediyesine çok teşekkür ederiz. Gün boyu bando ile, müzik ve pandomim sanatçılarının gösterileri ile halkın ilgisini çekmeye çalıştık. Dünya Hepatit Günü yazan tişörtlerimizi giyerek, gerek standımızı ziyaret edenlere gerekse çevredeki vatandaşlarımıza viral hepatitlerle ilgili broşürlerimizi dağıttık. Ayrıca standımızda Türk Karaciğer Vakfı baskılı bez poşetlerde Karaciğerim dergimizi, şapka ve tişörtlerimizi değıttık.

07 02 18

07 02 19

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü  aktivitelerimiz diğer ülkelerle birlikte DSÖ’nün uluslararası dökümanlarında yer aldı.

Okulları İhmal Etmeyelim,

16 Ekim 2019 Ispartakule Işık Lisesi, Bilgilendirme Toplantısı:

Ispartakule Işık Lise'sinde, Viral Hepatitler, Bulaş Yolları, Korunma ve Tedavi konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vakıf Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu ve 2.Başkan Dr. Necmi Sınanmış'ın konuşmacı oldukları toplantıya öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı, Covid-19 gölgesinde kurallara uyularak yapılan aktiviteye öğrenciler ve öğretmenler büyük ilgi ve katılım gösterdiler. Özellkle soru cevap kısmı çok yararlı oldu.

 07 02 20 07 02 21 

 

İstanbul Maratonunda az ama öz bir grupla temsil edildik…

3 Kasım 2019, 41.İstanbul Maratonu'nda Türk Karaciğer Vakfı  2. Başkanı Dr. Necmi Sınanmış, üyemiz Kumsal Sınanmış ve sevgili Andaç gönüllülerimiz oldular. Sınanmış ailesi ekip olarak vakfımızın flaması ile 10 km yürüdüler.

07 02 22  07 02 23 

 

TÜRKİYE-AZERBAYCAN ORTAK HEPATOLOJİ KURSU-ARTIK BİR GELENEK…

 6-7 Aralık 2019 tarihinde, Türk Karaciğer Vakfı  ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile birlikte  düzenlenen 5. Türkiye – Azerbaycan Ortak Hepatoloji Kursu Azerbaycan'dan 30 civarında ve İstanbul ve İstanbul dışından yaklaşık 70 hekimin katılımı ile Sheraton City Otel, Dolapdere, İstanbul'da  yapılmış ve son derece başarılı geçmiştir. Kurs başkanı Prof.Dr.Yılmaz Çakaloğlu  artık gelenek haline gelen bu kursun alanını genişleterek daha çok sayıda hekim ve bilim insanının katılmasını sağlamak zorunda olduklarını ve bunu başaracaklarını ifade etmiştir.

07 02 24 

Türk Karaciğer Vakfı başkanımız Prof.Dr. Yılmaz Çakaloğlu, kursa katılmalarından onur duyduğu hocası ve mentörü Prof.Dr.Atilla Ökten (ortada) ve Türk hepatolojisinin uluslararası arenadaki dünyaca ünlü ismi Prof.Dr.Cihan Yuraydın ile brlikte… Saygıdeğer hocalarımıza destekleri için teşekkür ederiz.

 
  07 02 25
Azerbaycan’lı meslektaşlarımızdaan bir grup. Ortada bendeniz, sağ yanımda  gönülleri fetheden hocamız Prof. Dr. Yusuf Baraktar ve onun sağında kursun eşbaşkanı Bakü Tıp Üniversitesinden Prof.Dr.Nuru Bayramov ve kıymetli kursiyerlerimiz.
  07 02 26
  Kursun son oturumundan sonra salonda kalanlarla hatıra fotografı.
  07 02 27
  5. Türkiye-Azerbaycan Hepatoloji Kursu: Gala gecesi. Yemek ve müzik. Sahne Yusuf Bayraktar ve diğerlerinin olacak, her zamanki gibi. İyki varsın hocam.

29 Aralık 2019 – tarihinde “ Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Karaciğer“ konulu Halk Bilgilendirme toplantısı, Başkanımız Prof.Dr. Yılmaz Çakaloğlu’nun sunumuyla gerçekleştirildi.

 

 tkcv logo

 

TÜRK KARACİĞER VAKFI

Karaciğer Hastalıkları Konusunda Danışmanlık,
Bilgilendirme ve Yönlendirme Merkezi

  

*Haftanın belirli günlerinde uzman hekimler tarafından randevu ile görüşme, danışma ve bilgilendirme hizmetleri verilmektedir.

Tel: +90 212 231 9540, GSM: +90 533 133 8623
e-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

VAKFIMIZA BAĞIŞLARINIZ İÇİN;
Ziraat Bankası Şişli Şubesi (TL): 333726-51-5002
IBAN NO: TR82 0001 0004 8433 3726 5150 02

*Pandemi sürecinde hizmetlerimiz yüzyüze görüşme ile değil, e-posta, “WhatsApp” veya telefonla görüşme şeklinde sürdürülmektedir.

 

2020 YILI PANDEMİ İLE ANILACAK….

26 Ocak 2020 – Türk Karaciğer Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısını 26.01.2020 tarihinde, üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Önceki Yönetim kurulu bir yıl daha yetkili kılındı.

07 02 28

07 02 29

07 02 30  07 02 31 

20 Şubat 2020 - Hocaların hocası Prof.Dr.Muzaffer Gürakar’ı vefatının 6. yılında ailesi, vakıf üyeleri ve dostları ile andık. Allah rahmet etsin. Ruhu şad olsun.

07 02 32

11 Mart 2020 - FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde, Bilgilendirme Toplantısı:

Ayazağa Işık Lise'sinde, Viral Hepatitler, bulaş Yolları, korunma ve tedavi konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vakıf başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu’nun konuşmacı olduğu toplantıya öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı. 

07 02 33 

07 02 34

Öğrenciler ve öğretmenlerin yüksek düzeyde katılımı sağlanan toplantıda
viral hepatitler yanısıra Sars-Cov2 virüsü de konuşuldu…

 

28 Temmuz 2020 Dünya Hepatit Günü 

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü’nde, Covid-19 pandemisi kısıtlamaları nedeniyle bu yıl açık alan etkinliklerini gerçekleştiremedik. İstanbul’un en merkezi noktalarında, İBB Kent Konseyi ile birlikte hazırlanan bilgilendirici ve uyarıcı afişlerimiz billboardlarda yer aldı, Ataşehir, Kadıköy, Beyoğlu, Sarıyer, Sultanbeyli, Şişli ve Üsküdar ilçe belediyeleri tarafından meydanlara bez afişler asılarak değerlendirildi. 

07 02 35  07 02 36 
 07 02 37  07 02 38
 07 02 39
 07 02 40

PDF formatında oku